NİJERYA TURİST VİZE BELGELERİ

Genel Evraklar:

 1. Planlanan dönüş tarihinden itibaren En az 3 ay geçerli pasaportunuz .Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.ve en az 2 boş vizeler sayfası olmalıdır.
 2. Pasaportunuzun resimli sayfasının renkli fotokopisi (resimli sayfa, pasaportun verildiği yer, bitiş ve uzatma süresinin olduğu sayfa,tüm vizeli ve işlenmiş sayfalar  ve son sayfa). Varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).
 3. Nijerya'dan bir davet mektubu. Ankara'daki Nijerya Büyükelçiliğine yönelik olmalıdır. Başvuranın kalacak olduğu adresi belirtmeli ve tam göçmenlik sorumluluğunu kabul eden davet eden tarafından imzalanmalı ve tarih atılmalıdır. İmza davetci Passport ile aynı olmalıdır
 4. Davet mektubunu gönderenin pasaportunun veya Ulusal Kimlik Kartının fotokopisi
 5. Orijinal ve eksiksiz doldurulmuş ve imzalı ONLİNE başvuru formu.Tarafımızdan doldurulacaktır)
 6. 2 adet biometrik fotoğraf (Arka fon beyaz olacak. )
 7. Kimlik fotokopisi
 8. Nüfus müdürlüğünden alınan davet eden kişi ile yakınlık derenizi gösterir tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi –E devletten alınacak ise barkodlu olmalıdır.
 9. Kişinin ve/veya şirketin hareketli banka hesap extreleri kaşeli ve imzalı son 6 aylık.Aslı .Hesaplarda Mutlaka para olmalıdır.7 günden az seyahatler için en az 5.000 TL olmalıdır.
 10.  Tapu senet fotokopileri,Araç ruhsat fotokopileri.Kira gelirlerini gösterir belgeler.
 11. Gidiş –Dönüş Uçak rezervasyonu (İstenildiğinde Şirketimiz sizin adınıza yapabilir)

 

Şirket Sahipleri için ilave evraklar:

 1. Şirketin antetli kağıdına yazılmış gezi amacını ve planını detaylı anlatan bir imzalı kaşeli dilekçe.(Tarihler ,gidiş amacı,nerede kalınacağı,masrafları kimin karşılayacağı,geri dönüleceği garantisinin yazıldığı).Aslı İNGİLİZCE
 2. Bağlı bulunduğu odaya ait Oda Sicil Kayıt Sureti (Son 1 aya ait ve ASLI)
 3. Bağlı bulunduğu odaya ait Faaliyet Belgesi (Son 1 aya ait ve ASLI)
 4. Vergi levhası fotokopisi
 5. Ticaret Odasına Bağlı ise: Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi (İlk kuruluş ve en son tarihli gazete)
 6. Şirket İmza Sirküsü’nün fotokopisi
 7. Bağ-kur veya SGK’dan pirim dökümü (ASLI ve en son tarihli olacak)

 

Şirket Çalışanları İçin ilave evraklar:

 1. SGK işe giriş bildirgesi-Aslı(imzalı ve kaşeli olmalı)
 2. SGK’dan alınacak sigorta 4A hizmet döküm belgesi (ASLI ve yeni tarihli)
 3. Eğer 6 aydan az bir süredir mevcut şirkette çalışıyor iseler: Daha önceki çalıştıkları yerden alacakları ……..tarihlerinde çalışmıştır şeklinde yazı.
 4. Son 4 aylık maaş bordrosu-Aslı İmzalı ve kaşeli olmalı
 5. Oda sicil kayıt sureti-Güncel ve Aslı , Faaliyet Belgesi - Güncel ve Aslı, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi,İmza Sirküsü Fotokopisi , Vergi levhası-Güncel  Fotokopisi
 6. Çalışan için işyerinden  gidiş-dönüş tarihlerini kapsayan izin belgesi.Aslı İNGİLİZCE
 7. İşveren Yazısı: 
  Adı Soyadı,Görevi, hangi şehir ve şubede çalıştığı, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ,seyahat amacı ve işverenin çalışanın Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge.Aslı İNGİLİZCE

 

Kamu Kurumunda Çalışanlar için:

İş yerinden izin belgesi-Aslı

Son 3 aylık Maaş bordrosu-Aslı

İş yerinden Görev yazısı-Aslı

Kurum kimlik kartı fotokopisi

 

Emekliler İçin:

Emekli maaşını gösterir belge (son 4 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı-kaşeli ve emekli cüzdanı).

SGK dan emekli olduğuna dair ve emekli maaşı aldığına dair belge.

 

Öğrenciler için; 

 Öğrenci belgesi. (Okuldan alınmış imzalı-kaşeli)

Resmi tatil dışındaki seyahatlerde izin belgesi de gerekmektedir.

 Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler(şirket sahipleri ve şirket çalışanları evrakları ) ve dilekçe. (Öğrenciler öncelik olarak anne-babalarını sponsor göstermelidir.)

Ev hanımları için de öncellik olarak sponsor eştir. Eşten dilekçe , mesleki ve finansal belgeler sunulmalıdır. (şirket sahipleri ve şirket çalışanları evrakları )

 

Reşit olmayanlar için (18 yaş altı); 

Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik fotokopisi ve tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği)

Öğrenci Belgesi. (Okuldan alınmış imzalı-kaşeli)

Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa veya ebeveynlerinden sadece biriyle birlikte seyahat ediyorsa,

 ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgesi (Muvaffakatname).
Muvaffakatnamede, çocuğun seyahat tarihleri, kalacağı yer, açık adresi, ve varsa refakat edecek kişinin bilgileri açık ve ayrıntılı bir şekilde belirtilmiş olmalıdır.

Seyahat masraflarını karşılayacak kişiye ait (anne, baba, akraba gibi) finansal ve mesleki belgeler ve dilekçe. (Öğrenciler ve çalışmayanlar öncelik olarak anne-babalarını sponsor göstermelidir.)

 

 

Schengen Vizesi,Almanya Vizesi,Hollanda Vizesi,ABD Vizesi,İngiltere Vizesi,İtalya Vizesi,Çin Vizesi,Rusya Vizesi,Fransa Vizesi,İsveç Vizesi,İsviçre Vizesi,Norveç Vizesi,Kanada Vizesi,Tüm dünya ülke vizeleri,Belçika Vizesi,Cezayir Vizesi,İdata,Vfs Global,As-Vize,Romanya Vizesi,Mısır Vizesi,İspanya Vizesi,Danimarka Vizesi,Mısır Vizesi,Dubai Vizesi,Bulgaristan Vizesi,Nijerya Vizesi

Ankara Vize Merkezi,Ankara Vize Başvuru Merkezi,Abd Vizesi Ankara,Ankara Vize Danışmanlık,Ankara Vize Takip,Ankara Vize Şirketleri,Ankara Vize Firmaları,Almanya Vizesi Ankara,Ankara Vize İşlemleri,Profesyonel Vize İşlemleri,

 

 

Abone ol Ev Hanımı